Úspora nákladů na volání – tarifikace, paušály, hovorné.

Využitím mVoIP je možno uspořit nemalé náklady a to nejen na levném volání. Díky minimálním nákladům na paušál, většinou 1 Kč měsíčně, je měsíční úspora oproti klasické pevné lince zhruba 500 Kč. Ceny hovorů se pohybují od 0,5 Kč vč DPH za hovor na pevnou linku a to při tarifikaci po sekundách od první sekundy. Tarifikace je minimální časová jednotka, za kterou vám váš operátor účtuje hovor, tzn. pokud máte krátky hovor, například „ příjdu hned … „ a váš operátor účtuje první minutu, stojí vás tento několika sekundový hovor celou jednu minutu, tedy například 1,5 Kč jako u klasické pevné linky. Pokud váš operátor účtuje po sekundách od první sekundy a účtuje 50 haléřů za minutu, stojí tento hovor zhruba 0,07 Kč. Doporučujeme tedy vybírat operátora nejen podle ceny za minutu, ale také dle účtované tarifikace a měsíčního paušálu.
 
Další výrazná úspora při volání přes internet je možná díky levnému volání do zahraničí, kdy VoIP nebo mVoIP ušetří oproti klasické telefonní lince desítky korun za minutu. Ceny hovorů do států EU se pohybují do 0,5 Kč na pevné linky a do 5 Kč na mobily. Volání do USA, Kanady je v řádech desetihaléřů za minutu na pevnou. Zajímavá destinace je Čína, kde i cena hovorů na mobil se pohybuje kolem třiceti haléřů.
 
Vezměte sebou nastavený mVoIP telefon do zahraničí a šetříte i zde, s takzvaným negeografickým číslem můžete vycestovat miomo ČR a volat za stejných podmínek také v zahraničí, pokud se nacházíte v míststě s kvalitním internetem. Volné WiFi hotspoty naleznete například v síti restaurací KFC nebo v obchodních domech.
 
Všeobecně lze říci, že oproti klasické telefonii dosáhnete minimálně polovičních nákladů.
 

Nedefinováno